Badania na prawo jazdy Poznań to nieunikniony element kursów i wizyt u specjalistów, w chwili, gdy ubiegamy się prawo jazdy w dowolnej kategorii pojazdów silnikowych. W zależności od wieku kierowcy, kategorii a także historii choroby jak i innych czynników, badanie to należy co jakiś powtarzać.
Badania kierowców Poznań – co będzie badał lekarz?
W momencie, gdy udamy się do lekarza specjalisty w cel wykonania badań na prawo jazdy otrzymamy odpowiednia kartę badań lekarskich, którą lekarz będzie po kolei wypleniał.
W pierwszej kolejności zostanie wykonane badanie podmiotowe, które będzie polegało na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem. Lekarz prawo jazdy Poznań zapyta o dolegliwości zgłaszane przez osobę badaną, urazy czaszki, urazy kończyn górnych, dolnych czy kręgosłupa, incydenty nagłej utraty świadomości, choroby układu nerwowego (w tym padaczka), choroby psychiczne, układu ruchu, układu krążenia, cukrzycę, choroby układu oddechowego, pokarmowego, choroby endokrynologiczne oraz układu moczowego.
Lekarz prawo jazdy Poznań zapyta również o zawroty głowy, zaburzenia równowagi, przebyte hospitalizacje w tym zabiegi operacyjne czy leczenie w poradni specjalistycznej.
Następnie zostanie przeprowadzone badanie przedmiotowe w ramach badania na prawo jazdy Poznań. Lekarz zbada głowę, blizny skórne i ubytki kostne czaszki, ruchomość gałek ocznych, kształt i reakcje źrenic, asymetrię twarzy, zbaczanie języka.
Lekarz prawo jazdy Poznań zbada również tarczycę, układ oddechowy, układ krążenia (miarowość rytmu serca, tony serca, tętno), brzuch (bolesność, opory patologiczne przepukliny, wątrobę), układ ruchu. Zostanie przeprowadzone również badanie sprawności kończyn górnych i dolnych, ruchomość kręgosłupa, badanie chodu, anomalie wrodzone lub pourazowe, układ nerwowy.
Badania kierowców Poznań to także badania stanu psychicznego. Dodatkowo lekarz przeprowadzi podstawowe badania narządu wzroku i narządu słuchu. Po szeregu wykonanych badań lekarz może zlecić dalsze badania u konkretnych specjalistów, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Nie każdy przyszły kierowca zdaje sobie sprawę z wagi wykonania obowiązkowych badań lekarskich na prawo jazdy. Jest to jednak ważny element, który zapewni bezpieczeństwo zarówno jego samego jak i innych kierowców oraz pieszych.