mały wiatrołap

Jak urządzić mały wiatrołap w domu?

Zadajesz sobie pytanie jak urządzić wiatrołap, gdy przy wejściu do domu porządek i czystość są odległą perspektywą. To środowisko, w którym witani są goście, ale także przestrzeń, w której po powrocie z pracy w końcu możesz się zrelaksować i uwolnić od butów, kurtek, plecaków i toreb na laptopa. Nikt nie lubi zastać porozrzucanego na ziemi ogromu różnego rodzaju obuwia, jeszcze gorzej, jeśli nagromadzonego przy wejściu. Nie wspominając już o tym, że to naprawdę zła „wizytówka” witania znajomych w naszych progach.

Wiatrołap inspiracje – przegląd pomysłów za grosze

Meble wejściowe takie jak szafa w wiatrołapie ze zintegrowanym stojakiem na buty umożliwiają uporządkowanie butów, płaszczy, kurtek i toreb. Model z wbudowanym lustrem doda tego często niezbędnego akcentu, na przykład w celu powiększenia przestrzeni lub po prostu jako element użytkowy.  Aby uzyskać naprawdę kompletną inspirację jest wiatrołap z siedziskiem takim jak: pufa, fotel lub ławka do siedzenia i zakładania lub zdejmowania butów w pełnym komforcie.

Jeśli pozwala na to miejsce, szafka na buty umieszczona w pobliżu drzwi wejściowych jest najlepszym rozwiązaniem dla racjonalnej organizacji środowiska domowego. Racjonalny, bo jak mówią „wszystko na swoim miejscu i miejsce na wszystko”. Dodatkowo wiatrołap zapewnia miejsce w domu, gdzie warto przysiąść i zdjąć buty nie brudząc całego mieszkania. Sprawdź artykuł: Jak urządzić mały wiatrołap w domu

 

Jak urządzić wiatrołap – porady

Często niedoceniane obszary przejścia domu, korytarz, przedpokój są niestety niedoceniane i traktowane jako „ziemia niczyja”. W rzeczywistości są skarbnicą możliwości, które można wykorzystać, umieszczając tutaj meble, których nigdy nie wiadomo, gdzie postawić, na przykład szafkę na buty. Nie tylko. Jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń, można stworzyć prawdziwą szafkę na buty, w której można znaleźć buty, bieliznę domową, różne produkty do czyszczenia i konserwacji.

Jeśli chcesz, aby meble pozostały niezauważone, wybierz szafkę na buty z lustrem lub neutralny kolor, taki jak biały. Dodatkowo zamontuj płytki do wiatrołapu. Szafy do przechowywania wszystkich butów mogą mieć drzwi uchylne, przesuwne lub klapowe. Do długich i wąskich korytarzy polecamy szafki z drzwiami przesuwnymi lub roletami, które nie zajmują przejścia.

Jeśli chcemy utrzymać nasz dom w czystości porządku warto zastanowić się na organizacją takiego wiatrołapu. Z pewnością biedzie eon wyglądał o wiele lepiej niż porozrzucane i w ostateczności niszczejące buty.